W sobotę, 25 listopada 2017 r., odbyło się spotkanie w Nowogardzie członków Stowarzyszenia „Więź” z mieszkańcami Nowogardu. Spotkanie to składało się z wykładów i pokazu twórczości utalentowanych członków „Więzi”. Ale zanim odbyła się część oficjalna, przybyszów ze Szczecina ugościli w swoim domu państwo Krawczykowie. Na zgłodniałych czekał pyszny obiad i słodki deser, wytwór mistrzyni kuchni – Bożenki K. W domu mieściła się też galeria obrazów Małgosi, więc posileni biesiadnicy podziwiali jej kunszt malarski.
Obrazy Małgosi można było podziwiać również w Bibliotece Miejskiej, gdyż tam właśnie odbyła się część oficjalna spotkania. Na początku wykład o depresji wygłosił lekarz psychiatra Marcin Jabłoński, który w sposób wyczerpujący i zajmujący naświetlił przyczyny, podział, objawy i leczenie osób cierpiących na to schorzenie. Problem obniżonego nastroju dotyka sporej ilości osób w ogólnej populacji ludzi, więc temat mocno zainteresował licznie zgromadzonych słuchaczy. Padały pytania na tematy związane z depresją, nurtujące ich osobiście i związane niejednokrotnie z mniej lub bardziej powiązanymi przeżyciami.
Po tak burzliwej debacie przyszła kolej na przerwę, w czasie której goście mogli wypić kawę lub herbatę oraz skosztować specjałów wyłożonych na stole. Następnie odbyła się część artystyczna imprezy, na której zaprezentowali się członkowie „Więzi”. Na ścianach i parapetach wywieszone zostały obrazy Małgosi i Lilii. Swoje wiersze zadeklamował Mariusz K., jak zwykle pogodne i głębokie w swoim przesłaniu. Po Mariuszu przyszła kolej na Olgę, która zaśpiewała piosenki, tak znane i popularne, że goście włączyli się do koncertu, śpiewając razem z artystką. Zabawa była świetna i Olga zyskała na pewno wielu wielbicieli. Wszystkich artystów słuchacze nagrodzili brawami.
Po występach członków „Więzi” goście poproszeniu zostali do sali prelekcyjnej na drugi wykład, tym razem pana psychologa Jakuba Piekarskiego, który naświetlił słuchaczom problemy dzieci z ADHD.
Na koniec, tak napiętego i ciekawego popołudnia, pani prezes Stowarzyszenia Mariola podziękowała wszystkim, którzy wnieśli własną cegiełkę w organizację i realizację szkolenia. Należy tu wymienić, oprócz prelegentów, przede wszystkim państwa Krawczyków i pracowników Biblioteki Miejskiej z Nowogardu, ale także członków Stowarzyszenia, którzy również pomogli w organizacji i uświetnili swoją obecnością to wydarzenie.
Spotkanie było z projektu dofinansowanego przez Województwo Zachodniopomorskie pt „Działania edukacyjne dla rodziców dzieci z zaburzeniami psychicznymi”.